Gsou U221 PLB Wireless portable music Bluetooth speaker
- Product Details
- Specifications
- Video
- Download

Gsou U221 1000mAh PLB Wireless music Bluetooth speaker Specification
| Channel | 2.0 |
| Bluetooth module | Actions |
| Bluetooth version | 4.0 |
| Interface | USB port, AUX in Jack |
| Accessories | 1 USB charging cable, User manual, 1 audio cable |
| Speaker | Φ45mm; 2CH x 4Ω5W |
| Bluetooth Distance | 10M(±3M) |
| Sensitivity | 80 db |
| S/N | ≥60db |
| Frequency response | 100Hz-20KHz |
| Distortion | ≤0.4 % |
| Working voltage | 3.7-4.2V |
| Working current | 400-500mA |
| battery | 1000mAH |
| Charging time | 3-4 hours |
| Playback time | About 6 hours |
| Weight | 248g |
| Size | 16.2x28.6x62.6 mm |




