Gsou U210 2.0 Ch stereo Hifi Wireless Bluetooth speaker
- Product Details
- Specifications
- Video
- Download
The Gsou U210 2.0 Ch stereo Bluetooth speaker is designed for experiencing rich sound for on-the-go use. Seek a whole new reality of Wireless music freedom with Gsou U210 Bluetooth stereo speaker.
Gsou U221 2.0 Ch stereo Hifi Bluetooth speaker Features
- Actions 4.0 Bluetooth Chipset, stable transmitting and high Compatibility. Compatible with all Bluetooth-enabled playback devices.
- 2-CH stereo audio system and high performance loudspeaker.
- ABS with rubber finished + silicon.
- Built-in 2200 mAh PLB, enjoy 6 hours non-stop playback.
- Hi-fi with 5W*2 speaker.Overwhelming with powerful, dynamic and vivid stereo sound.
- Hand free call with acoustic echo cancellation digital mic to ensure clear phone call.
- Aux in port and cable for use with non Bluetooth devices.
- Auto sleep within 15 minutes for energy saving.
- Dynamic and overwhelming bass are designed to rock you anytime.
- TF slot, FM and NFC as option.


Gsou U221 2.0 Ch stereo Hifi Bluetooth speaker Specification
| Channel | 2.0 |
| Bluetooth module | Actions |
| Bluetooth version | 4.0 |
| Interface | USB port, AUX in Jack |
| Accessories | USB charging cable, User manual, audio cable |
| Speaker | Φ52mm; 2CH x 4Ω5W |
| Bluetooth Distance | 10M(±3M) |
| Sensitivity | 80 db |
| S/N | ≥80db |
| Frequency response | 100Hz-20KHz |
| Distortion | ≤1% |
| Working voltage | 7.4V |
| Working current | ≤600mA |
| battery | 2200mAH |
| Charging time | 3-4 hours |
| Playback time | About 6 hours |
| Weight | 710g |
| Size | 185 x 72.5 x 78 mm |








