Gsou U200 rechargeable all in one portable wireless Bluetooth speaker
- Product Details
- Specifications
- Video
- Download














Gsou U200 rechargeable all in one Bluetooth wireless speakers Specification
| Channel | 2.0 |
| Bluetooth module | CSR |
| Bluetooth version | 4.0+EDR |
| Interface | USB port, AUX in Jack |
| Accessories | USB charging cable, User manual, audio cable |
| Speaker | Φ52mm; 2CH x 2Ω5W |
| RMS | 6Watts |
| RM radio frequency | 87.6-108MHz |
| Bluetooth Distance: | 10M(±3M) |
| Sensitivity | 78 db |
| S/N | ≥60db |
| Frequency response | 100Hz-20KHz |
| Distortion | ≤0.3% |
| Working voltage | 3.3-4.2V |
| Working current | ≤330mA |
| Button | Touch button |
| battery | 1000mAH |
| Charging time | 3-4 hours |
| Playback time | About 6 hours |
| Weight | 456g |
| Size | L80*W77.5*H165 mm |







