Gsou U160 Wireless Mini Portable Bluetooth Speaker
- Product Details
- Specifications
- Video
- Download

Gsou U160 Wireless Mini Portable Bluetooth Speaker Specification
| Channel | 1.0 |
| Bluetooth module | Broadcom |
| Bluetooth version | V3.0 |
| Mic | Yes |
| Battery | Build-in 500mA Li-battery |
| Interface | USB port, AUX in Jack |
| Accessory | USB power line |
| Size | L99.1 * W96.6 * H65.8mm |
| Weight | 276g |
| Speaker size | Φ45mm, 4Ω5W |
| Power | 5W |
| Sensitivity | 80db |
| S/N | ≥80db |
| Frequency response | 90Hz-20KHz |
| Distortion | ≤0.3% |
| Working current | ≤500mA |





