Gsou U130 Portable mini Bluetooth Speaker with Amazing Deep Bass
- Product Details
- Specifications
- Video
- Download






















Gsou U130 CSR4.0 Portable Bluetooth Speaker with Amazing Deep Bass Specification
| Channel | 1.0 |
| Bluetooth module | CSR |
| Bluetooth version | V4.0 |
| Mic | Yes |
| Battery | Build-in 500mA Li-battery |
| Interface | USB port, AUX in Jack |
| Accessory | USB power line |
| Size | L69.6*W69.5*H76.6 mm |
| Weight | 251.6g |
| Speaker size | Φ45mm, 2Ω5W |
| Power | 5W |
| Sensitivity | 80db |
| S/N | ≥80db |
| Frequency response | 90Hz-18KHz |
| Distortion | ≤0.3% |
| Working current | ≤350mA |







